PARAFIA ŁOSEWOMenu główne


Strona główna


Wydarzenia


Kontakt


Galeria


Multimedia


Św. Rita z Cascii


O parafii


Historia parafii


Duszpasterze


Liturgia


Ministranci


Schola i Chór


Grupy i wspólnoty


Chrzty


Śluby


Pogrzeby


Cmentarze


Ciekawe stronyDiecezja Łomżyńska

Radio Nadzieja

Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezja ŁomżyńskaWydarzeniaBoże Narodzenie A.D 2013

Dodano: 29 grudzień 2013 r.


Święto Plonów 2013

W dniu 18 sierpnia 2013 r. przy współudziale Starostwa powiatowego w Kolnie odbyło sie w naszej parafii Święto Plonów czyli tradycyjne Dożynki.
Dożynki rozpoczęły się Mszą św. celebrowaną przez ks. Infułata Jana Sołowianiuka - wikariusza biskupiego oraz ks. proboszcza Andrzeja Stypułkowskiego. Oprócz stałych elementów świętowania czyli dzielenia się bochnem chleba, meczu pomiędzy ministratami a rodzicami (tegoroczny mecz zakończył się zwycięstwem rodziców), loterii fantowej można było skosztować kiełbasek z grilla, ciasta pieczonego przez parafianki oraz posłuchać zespołów folklorystycznych Czerwieniacy, Żurawiacy z Bogut-Pianek i Kolneńskich Dziewczyn.
Najmłodsi mogli pobawić się na zjeżdżalni oraz obejrzeć występy teatru dla dzieci. Ponadto swoje umiejętności zaprezantowali kawalerzyści i grupa DBS z Kolna.

Zdjęcia z Dożynek do obejrzenia >>>>tutaj< i >>>>tutaj.

Dodano: 19 sierpnia 2013 r.
Uroczystość pogrzebowa ś.p. Ks. Kanonika Henryka Samula

W dniu 13 czerwca 2013 r. w wieku 88 lat zmarł Ks. Kanonik Henryk Samul.
W poniedziałek 17 czerwca odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. ks. Henryka.
Po wystawieniu trumny w Kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży i odprawionej Mszy św. ciało zmarłego Kapłana zostało przewiezione do kościoła w rodzinnej parafii Łosewo, gdzie o godz. 14:00 Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski odprawił Mszę św. pogrzebową z udziałem ks. bpa Edwarda Frankowskiego i innych księży, podczas której kazanie wygłosił ks. kan. Jacek Staszak.
Cały tekst kazania jest Tutaj>>>>

W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli licznie wierni z parafii Łosewo oraz parafianie z Godziszowa gdzie ks. Henryk pracował jako proboszcz i Janowa Lubelskiego. Ciało Śp. Księdza Kanonika Henryka Samula zostało pochowane na cmentarzu parafialnym w Łosewie. Śp. Księdza Kanonika polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji.

Dodano: 18 czerwca 2013 r.
Niedziela Miłosierdzia Bożego

W dniu 7 kwietnia 2013 r. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, po 193 dniach otwarły się ponownie drzwi, gruntownie odnowionej naszej świątyni.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście, natomiast otwarcia drzwi dokonał proboszcz, ksiądz kanonik Andrzej Stypułkowski. Ksiądz Andrzej godność Kanonika Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej otrzymał w czasie Mszy Krzyżma Świętego w Wielki Czwartek od Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.Więcej zdjęć >>>>>>

Dodano: 7 kwietnia 2013 r.
Wielkanoc A.D 2013

Wielkanoc roku 2013 w naszej parafii, przejdzie do historii jako wyjątkowo śnieżna. Oraz, że na zmartwychwastanie Pana oczekiwaliśmy w świetlicy w Janowie, gdzie na czas remontu wnętrza kościoła była urządzona kaplica do sprawowania eucharystii.Dodano: 1 kwietnia 2013 r.
Zakończenie okresu Bożego Narodzenia 2012

W dniu 2 lutego 2013 r. tradycyjnie okres Bożego Narodzenia zotał zakończony wspólnym śpiewaniem kolęd.
Dzieci za udział otrzymały drobne upominki.Zdjęcia z kolędowania >>>>>>

Dodano: 2 lutego 2013 r.
Boże Narodzenie A.D. 2012

Zdjęcia z jasełek >>>>>>

Dodano: 26 grudnia 2012 r.
Święto Dziękczynienia za Plony 2012W niedzielę 2 września przypadło Święto Dziękczynienia za Plony w naszej parafii, czyli tradycyjne Dożynki.

Wieniec dożynkowy wykonali mieszkańcy Janowa. Na mszy o godz. 11:30 wraz z darami ołtarza z pozostałych wiosek został złożony na ołtarzu i poświęcony przez Ks. Infułata dr. Jana Sołowianiuka Wikariusza Biskupiego, który na zaproszenie księdza proboszcza sprawował mszę świętą.
Wsród gości byli także Ks. Kanonik Henryk Samul oraz schole z Kolna i z Płonki Kościelnej, i poczet sztandarowy ze szkoły im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Janowa, oraz goście z Litwy, którzy zaprezentowali grę na skrzypcach i pieśni w języku litewskim.. Po mszy starostowie dożynek podzielili bochen chleba wsród zgromadzonych osób.

Tradycyjnie odbył sie mecz piłkarski pomiędzy ministrantami i ich ojcami. Zkończył się zwycięstwem ministrantów, ale pamiątkowe puchary otrzymały obie drużyny.

Chętni mogli spróbować szczęścia na loterii fantowej, a także skosztować grochówki, kiełbasek, piwa kozicowego (jałowcowego) oraz pysznych ciast przygotowanych przez parafian. Na scenie zaś zaprezentowały się w/w schole i goście z Litwy umilając muzyką i śpiewem spędzenie czasu.Zdjęcia z uroczystości >>>>>>

Dodano: 4 września 2012 r.
Parafialne Misje Święte i Odpust Najświętszego Serca Jezusowego 2012W dniach 14-17 czerwca 2012 r. odbyły się Parafialne Misje Święte. Zakończenie misji zbiegło się z Odpustem Najświętszego Serca Jezusowego i z wizytacją Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Na zakończenie Misji został ustawiony Krzyż Misyjny, który ufundowali i wykonali mieszkańcy Gietek. W piątek 15 czerwca po mszy o godz. 19:00, przy kapliczce w Gietkach, został uroczyście przeniesiony do kościoła. W czasie pielgrzymki została odmówiona Droga Krzyżowa. W niedzielę o godz. 9:00 krzyż został ustawiony przed kościołem i poświęcony przez Księdza Biskupa. O godz. 12:00 odbyła sie msza Odpustowa wraz z uroczystą procesją.Zdjęcia z uroczystości >>>>>>

Dodano: 17 czerwca 2012 r.
Grób Pański A.D. 2012

Dodano: kwiecień 2012 r.
Trzej Królowie 2012Dodano: styczeń 2012 r.
Remont dachu - wymiana pokryciaDodano: grudzień 2011 r.
Odpust Parafialny 2011
Artykuł z Głosu Katolickiego

Dodano: 3.07.2011
Zdjęcia z Wielkiego Tygodnia

zapraszamy do galerii>>>>>

Dodano: 26.04.2011
Zkończenie okresu Bożego NarodzeniaW dniu drugiego lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie znanego jako Matki Boskiej Gromnicznej, tradycyjnie kończy sie okres Bożego Narodzenia.
Jest to ostatni dzień kiedy śpiewane są kolędy. Aby uatrakcyjnić ten dzień, na mszy o godz. 11:30, oprócz Pani Ani grającej na organach, gościliśmy także inne muzykujące osoby, które wzięły udział w oprawie Mszy świętej. Msza zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie wszystkich osób z instrumentami.

Zdjęcia z tego wydarzenia>>>>
Przed zakończeniem mszy figurka Pana Jezusa z szopki, otrzymała... buty, rękawiczki, czapkę i szalik, aby Panu Jezusowi nie było zimno. Wykonane ręcznie przez zdolne parafianki. Natomiast w szopce na najmłodszych oprócz baranków i wołków, tego dnia czekały krówki, oczywiście słodkie.

Wcześniej bo 6 stycznia w Święto Trzech Króli, naszą świątynię odwiedzili Mędrcy oraz Święty Mikołaj, biskup z Mirry.

Poniżej prezentacja z tego wydarzenia.Dodano: styczeń 2011 r.
Nowe Organy

Od 8 grudnia w naszym kościele rozbrzmiewają nowe, typowe organy kościelne marki Content. Jest to instrument wysokiej klasy.
Gra na nich Pani Ania, która od połowy listopada jest nową organistką.Dodano: grudzień 2010 r.
Liturgia dnia:
Dane adresowe:Rzymsko-Katolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego
Łosewo 7
18-500 Kolno

tel.Ks.Proboszcz Gabriel Jastrzębski 507674606

Konto parafialne:Bank Spółdzielczy w Kolnie
08 8754 0004 0000 9003 2000 0010

Inne
Admin

szablony portali